Działamy od listopada do stycznia. Dostawy choinek rozpoczynamy w 11.2024. Do zobaczenia! Życzymy dobrych decyzji cały rok! 

Jak ubrać choinkę 2023? Kolejność i zasady strojenia choinki

Jak ubrać choinkę? Kolejność uberania choinki

Masz już od nas cudowne drzewko? Jeżeli nie masz, sprawdź – choinki Warszawa. Gwarantujemy piękne i pachnące choinki z dostawą do Twojego domu w kwocie 19 złotych na terenie Warszawy. Dostawa powyżej 400 złotych jest darmowa!

Oczami wyobraźni widzisz pod nim prezenty świąteczne. Dzieci już nie mogą się doczekać, kiedy zaczniecie stroić choinkę. Pytanie tylko, jak ubrać choinkę, żeby ładnie wyglądała i w jakiej kolejności nakładać na nią ozdoby?

Kup choinkę online w Gdańsku, Gdyni i Sopocie

Instrukcja ubierania choinki

Choć na pierwszy rzut oka ubieranie choinki może wydawać się czynnością bardzo prostą, to jednak wymaga ona pewnego przygotowania. Przede wszystkim najpierw musisz zdecydować, jakie przybranie znajdzie się na drzewku świątecznym. Najczęściej są to światełka, bombki, ale często również łańcuchy czy ozdoby przygotowane przez najmłodszych członków gospodarstwa domowego. Zgromadź w jednym miejscu wszystkie elementy i wtedy rozpocznij strojenie drzewka. Tylko jaka powinna być kolejność ubierania choinki?

W pierwszym kroku zajmij się lampkami, ale uwaga: zanim je zawiesisz, sprawdź koniecznie, czy działają. Bardzo często zdarza się, że żarówki przepalają się, a lepiej żebyś nie dowiedział się o tym dopiero po ubraniu całego drzewka świątecznego. Dlaczego należy zaczynać od lampek? Jeśli najpierw na choinkę założysz inne ozdoby, to łatwo możesz je zniszczyć, nakładając na nie światełka. Lampki najlepiej rozmieszczaj już podłączone do zasilania. Wtedy od razu zobaczysz, jaki jest efekt uzyskasz i natychmiast wprowadzisz ewentualne poprawki. Pytanie – jak zawieszać lampki? Możesz to zrobić pionowo lub poziomo. Układanie ich poziomo jest bardziej czasochłonne. Najlepiej zaczynać od góry – od wierzchołka choinki. Światełek powinno być na drzewku dosyć dużo, chociaż zależy to m.in. od ich mocy i wielkości. Jakie wybrać kolory światełek? Takie, jakie ci odpowiadają. Jedni decydują się na jednokolorowe, a inni na wiele kolorów. To już kwestia twoich upodobań.

Kup choinkę z lokalnej plantacji z dostawą do domu w Warszawie!

Inne ozdoby na drzewku świątecznym

W co ubrać choinkę w dalszej kolejności? Przyjmij zasadę, że zaczynasz od największych ozdób, a kończysz na najmniejszych. Warto również, żeby ozdoby, które są bardzo delikatne, były zawieszane na końcu. Starajcie się układać je wszystkie równomiernie, w podobnych odstępach, żeby na drzewku nie było rzucających się w oczy pustych miejsc. Ważne również, żeby na górne, krótsze gałązki trafiały lekkie ozdoby, a te ciężkie, na solidne gałęzie położone niżej. Jak ubrać modnie choinkę? Nie do końca sugeruj się modą – pamiętaj, że drzewko ma stanowić ozdobę twojego domu i wcale nie musi się na nim znaleźć wszystko to, co w danym sezonie uznawane jest za zgodne z trendami.

Więcej postów

Shopping Cart

Zapisz się do newslettera

Odezwiemy się do Ciebie 2 razy w roku. Przypomnimy o zakupach i wyślemy rabat.

Darmowa dostawa

Przedłużona! Zamów do 26.11 z kodem JEDZIEMY. 

Ostatnie dni rabatów first minute + darmowa dostawa. Zamów teraz, a choinkę przygotujemy dopiero przed dostawą. Do zobaczenia!