Działamy od listopada do stycznia. Dostawy choinek rozpoczynamy w 11.2024. Do zobaczenia! Życzymy dobrych decyzji cały rok! 

Choinka w domu – jak pielęgnować, aby stała dłużej?

Świeża choinka w domu wygląda pięknie i zapewnia wyjątkowy zapach, którego nie uzyskasz, wybierając choinkę sztuczną. Pytanie jednak, jak dbać o żywą choinkę w domu, żeby przetrwała jak najdłużej? Czy jeśli wybierzesz takie drzewko, to będziesz mógł cieszyć się jego widokiem aż do Święta Matki Boskiej Gromnicznej, które przypada na 2 lutego? Sprawdź, jak pielęgnować drzewko, żeby było to możliwe.

Sprawdź: Choinki Warszawa

Sprawdź: Choinki Trójmiasto

Żywa choinka – jak przedłużyć jej trwałość?

Zanim drzewko trafi do Twojego domu i będziesz mógł je pielęgnować, bardzo ważne jest to, jaką wybierzesz choinkę. Najlepiej, żeby drzewko rosło jak najbliżej Twojego miejsca zamieszkania i nie musiało do Ciebie jechać przez wiele dni z innego kraju. Choinki, które Ci proponujemy rosną na plantacji Pana Przemka, która znajduje się 40 km od Warszawy, zatem spędzają w podróży do Ciebie około godziny. Bardzo ważne jest również, żeby drzewko zostało ścięte przed samą dostawą, np. na dzień przed nią. To również spowoduje, że choinka będzie wyglądać tak samo pięknie przez dłuższy czas.

Możesz wybrać albo choinkę ciętą, albo drzewko w doniczce. Pamiętaj, że system korzeniowy dużego drzewa musi być bardzo duży, dlatego oferta zakupu dwumetrowego drzewa w donicy powinna wzbudzić Twój niepokój. Możliwe, że w takim przypadku drzewko zostało umieszczone w donicy po ścięciu. Jeśli chcesz sprawdzić, czy oferowane w donicy drzewko nie zostało ścięte wcześniej, to spróbuj delikatnie nim poruszać. Jeśli nie poczujesz oporu, to oznacza, że nie ma ono systemu korzeniowego i tym samym zostało ścięte.

Żywa choinka w domu – pielęgnacja

Kiedy choinka jest już w domu, należy jej zapewnić jak najlepsze warunki. Po pierwsze umieść drzewko jak najdalej od kaloryferów. Ważne jest również systematyczne podlewanie choinki. Możesz zaopatrzyć się w specjalny stojak ze zbiornikiem na wodę. Pamiętaj, żeby w miarę możliwości, nie ociosywać dolnej części pnia. Najlepiej wybrać stojak z możliwością dopasowania do jego szerokości – nie jest wskazane wkładanie choinki na siłę w zbyt mały stojak. Jeśli posiadasz ogrzewanie podłogowe, to ustaw swoje drzewko tam, gdzie ono nie działa. Staraj się również utrzymywać niezbyt wysoką temperaturę w pomieszczeniu – im będzie ona niższa, tym lepiej dla drzewka i dzięki temu nie będzie ono gubiło igieł.

Jakie drzewko przetrwa najdłużej?

W przypadku choinki w doniczce rodzaj drzewka nie ma większego znaczenia – jeśli ma ono odpowiednio wykształcone korzonki przybyszowe i będzie podlewane, to przetrwa nawet kilka miesięcy. Natomiast w przypadku drzewek ciętych gatunek jest już ważny. Jedną z liderek pod względem trwałości jest jodła kaukaska, która może nie tracić igieł nawet do 6 tygodni. Do 5 tygodni przetrwa świerk kłujący. Pamiętaj również o tym, żeby w miarę możliwości zahartować drzewko. Zanim trafi ono do ogrzewanego pokoju, niech spędzi kilka dni na strychu, w piwnicy czy w innym nieogrzewanym pomieszczeniu. To również może spowodować, że drzewko dłużej będzie pięknie wyglądać.

Dzięki odpowiedniemu podejściu do wyboru drzewka nie tylko będziesz się cieszyć jego widokiem i zapachem przez wiele tygodni, ale również będziesz mieć przy nim mniej pracy – nie będzie ono wymagało ciągłego sprzątania igieł.

Więcej postów

Shopping Cart

Zapisz się do newslettera

Odezwiemy się do Ciebie 2 razy w roku. Przypomnimy o zakupach i wyślemy rabat.

Darmowa dostawa

Przedłużona! Zamów do 26.11 z kodem JEDZIEMY. 

Ostatnie dni rabatów first minute + darmowa dostawa. Zamów teraz, a choinkę przygotujemy dopiero przed dostawą. Do zobaczenia!