Sprzedaż choinek w 2021 roku rozpoczniemy ok. 20.11. Jeśli chcesz otrzymać rabat na choinkę zamówioną first minutę (a dostarczoną świeżą nawet 2 dni przed świętami), zapisz się do newslettera poniżej. Do zobaczenia przy odbiorze choinki!

Jaką choinkę kupić 2021? Rodzaje choinek świątecznych

Jaką choinkę na święta kupić? Rodzaje choinek

Odliczasz dni do świąt? Dla 90 proc. Europejczyków ich najważniejszym symbolem jest drzewko świąteczne. Żeby poczuć prawdziwy klimat tego okresu postaw na żywą choinkę, dzięki której twój dom wypełni się wyjątkowym zapachem. Jakie drzewko wybrać, żeby rzeczywiście stanowiło ono piękną ozdobę, z którą nie będziesz chciał się rozstać? Zobacz, jaka choinka będzie najlepszym rozwiązaniem.

Sprawdź: Choinki Warszawa – darmowa dostawa do domu

Jaką choinkę kupić?

Zanim sprawdzisz, jakie rodzaje choinek na święta są dostępne, musisz wiedzieć, co powinno mieć dla ciebie kluczowe znaczenie. Z pewnością chcesz, żeby drzewko świąteczne pięknie wyglądało przez wiele tygodni. Jeśli masz dzieci lub czworonożnych przyjaciół, to pewnie ucieszy cię, jeśli choinka będzie mieć miękkie igły i tym samym będzie dla nich bezpieczna. Znaczenie ma również zapach. Zatem – jakie rodzaje choinek świątecznych masz do wyboru? 

Oto nasze propozycje na choinkę 2021/2022

  • Jodła kaukaska – to drzewko świąteczne, które będzie ozdobą twojego domu nie tylko w czasie świąt, ale również kilka tygodni później. Ma miękkie, krótkie igły oraz lekko cytrusowy zapach. Jodła kaukaska rośnie wolno – po około 10 latach osiąga 3 metry, a w ogrodach jej wysokość z reguły nie przekracza 10 metrów. Jej ogromnym atutem są gęsto rosnące gałęzie i trwałość. Charakteryzuje się okółkowym przekrojem.
  • Świerk srebrny – to od lat jedno z najpopularniejszych drzewek bożonarodzeniowych. Rośnie ono dosyć szybko, ma białe, zielone lub intensywnie jasnoniebieskie igły. Świerk po ścięciu wydziela cytrusowy zapach. Plusem tego drzewka jest jego trwałość – będzie świąteczną ozdobą twojego domu przez kilka tygodni.
  • Jodła kalifornijska – jeśli szukasz oryginalnego drzewka, którego prawdopodobnie nie spotkasz w domu nikogo ze swoich bliskich, to postaw na jodłę kalifornijską. Dlaczego? W Polsce jest ona nowością. Ma miękką, długą na 6–8 cm woskowaną igłę w kolorze zielononiebieskim. Żywica tego drzewka pachnie mandarynkami i pomarańczami. Jodła kalifornijska wygląda wyjątkowo przez wiele tygodni – jej igły często zasychają i pozostają na gałęziach. To również wspaniały wybór dla rodzin z dziećmi ze względu na przyjemne w dotyku igliwie.
  • Jodła koreańska – to wolnorosnący gatunek jodły, który doskonale sprawdzi się w ogrodach. Ma on wyjątkowe, fioletowe szyszki, a także zielone, wysrebrzone od spodu igły. Dodatkowo igły te często są poskręcane i błyszczą. Żywica drzewka ma specyficzny zapach, który trudno zidentyfikować. Igły jodły koreańskiej są miękkie, nie kłują, są bezpieczne dla twoich dzieci i zwierząt. Drzewko jest szczególnie polecane do małych mieszkań.

Kup choinkę z lokalnej plantacji z darmową dostawą do domu w Warszawie!

W dalszym ciągu nie wiesz, jaka choinka najlepiej sprawdzi się w twoim domu? Skontaktuj się z nami – opowiemy o naszych drzewkach i zaproponujemy takie, które spełni twoje oczekiwania.

Share on facebook
Share on linkedin
Share on twitter
Share on pinterest
Share on email

Więcej postów

Shopping Cart